Įsigydami LANKYTOJO BILIETĄ prisidėsite prie Kuršių nerijos kraštovaizdžio išsaugojimo!!!
Naujienos / Europos paveldo dienos
2015-09-14

 Kuršių nerijos ir Neringos kurorto vertę kuriantys kultūros paveldo elementai bus pristatyti rugsėjo 18-ąją Nidos gyvenvietėje vyksiančių edukacinių programų, pažintinių ekskursijų metu.

Tuo pačiu bus prisiminta, kad gruodžio mėnesį sukaks penkiolika metų, kai Kuršių nerijos pusiasalis buvo įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Dviem valstybėms – Lietuvos Respublikai ir Rusijos Federacijai priklausantis pusiasalis į šį sąrašą įtrauktas kaip išskirtinės visuotinės reikšmės kultūrinis kraštovaizdis – žmogaus ir gamtos sąveikos pavyzdys.

Šių metų Europos paveldo dienų tema „Paveldėkime savo ateitį“ bus apžvelgta mokslininkės istorikės doc. dr. Nijolės Strakauskaitės paskaitoje „Trys invazijos į kultūros paveldą: ko neteko Kuršių nerija“.

Neringoje vyksiančių Europos paveldo dienų renginiuose, dėmesys bus skirtas ne tik architektūrinei žvejų sodybų išraiškai, bet ir čia gyvenusių bei gyvenančių žmonių, šeimų istorijoms – jas pristatys Neringos gimnazijos moksleiviai (mokytojas Mindaugas Janukonis) bei Kuršių nerijos nacionalinio parko direktorė Aušra Feser.

Nidos dailininkų kolonijos klestėjimo dienas kurorto gyventojams ir svečiams ekskursijos metu primins rašytojo Thomo Manno memorialinio muziejaus direktorė Vitalija Teresa Jonušienė.

Pažinti savo krašto paveldą kvies Neringos savivaldybės Viktoro Miliūno viešojoje bibliotekoje veiksianti dokumentų paroda.

„Organizuojamais renginiais į paveldą kviesime pažvelgti ne kaip į naštą, bet kaip į iššūkį ir įkvėpimo šaltinį“, - teigė Europos paveldo dienų minėjimą kurorte koordinuojantys Neringos savivaldybės administracijos specialistai.

Europos paveldo dienos, prie kurių minėjimo šiais metais prisijungia ir Neringa, minimos trečiąjį rugsėjo savaitgalį (šiais metais rugsėjo 18 – 20 dienomis). Šia iniciatyva, atsižvelgiant į kiekvienais metais pasirenkamą temą, norima atkreipti visuomenės dėmesį į šalia mūsų esantį kultūros paveldą, atskleidžiant jo vertes ir išsaugojimo svarbą.

Renginių programa

 

Informacijos šaltinis: http://www.neringa.lt/index.php?-1215669557     


Renginių kalendorius
Dažniausiai užduodami klausimai
5. Kur galima įsigyti mėgėjiškos žūklės leidimus?

Mėgėjiškos žūklės leidimus galima įsigyti internetu.


Draugai
 

 

   

 

Banners