2020 SKRUZDŽIŲ METAI KURŠIŲ NERIJOS NACIONALINIAME PARKE
Naujienos / UNESCO Pasaulio paveldo vietovių valdymo ir komunikacijos gebėjimų stiprinimas
2015-10-01

 Šiais metais yra minima Kuršių nerijos įrašymo į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą 15-kos metų sukaktis. Sukaktis paskatino atkreipti didesnį dėmesį į UNESCO Pasaulio paveldo vietovių valdymo ir komunikacijos aktualijas.

Siekiant stiprinti suinteresuotų asmenų UNESCO Pasaulio paveldo vietovių valdymo ir komunikacijos gebėjimus, didinant visuomenės suvokimą, jos įsitraukimą ir paramą UNESCO Pasaulio paveldui, š. m. rugsėjo 28-29 dienomis Kuršių nerijoje  organizuoti 2-jų dienų mokymai kultūrinio kraštovaizdžio ir tarpvalstybinių vietovių, esančių Baltijos jūros regione.

Tarptautine patirtimi dalinosi Rita Johanne Johansen - Vega Archipelago (Norvegija), Sascha Klopper - Wadden Sea (Vokietija), Agnese Madzule Bajare - Rygos istorinio centro (Latvija) atstovai. 2-jų dienų trukmės mokymų praktinius užsiėmimus vedė architektūros ekspertas Dennis Rodwell iš Didžiosios Britanijos ir neįkainojamos paveldo interpretavimo patirties turintis prof. John Veverka iš JAV, atvykęs pasidalinti Pasaulinės praktikos gerąja patirtimi.

Aiškus ir profesionalus UNESCO Pasaulio paveldo statuso, vietovių išskirtinės visuotinės vertės ir ją lemiančių vertingųjų savybių suvokimas bei gebėjimas jas tinkamai valdyti, užtikrina UNESCO Pasaulio paveldo vietovių išsaugojimą, jų perdavimą ateities kartoms ir bendrą vietos gyventojų pasitenkinimą/ gerovę. Tinkamas šių vietovių valdymo procesas yra svarbus jų išsaugojimo ir perdavimo ateities kartoms garantas.

 

 Nuotr. KNNP archyvo

 

Informaciją parengė:

Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcija


Renginių kalendorius
Dažniausiai užduodami klausimai
3. Ar reikia mokėti už įvažiavimą į Kuršių nerijos nacionalinį parką?

Alksnynės kontrolės poste reikia mokėti Neringos miesto savivaldybės nustatytą rinkliavą


Draugai
 

 

   
   

 

Banners