2020 SKRUZDŽIŲ METAI KURŠIŲ NERIJOS NACIONALINIAME PARKE
Naujienos / Neringa jungiasi prie „Žemės valandos“ akcijos – gatvių apšvietimas bus išjungtas Nidoje ir Juodkrantėje
2016-03-16

Kuršių nerijos kultūrinio kraštovaizdžio išsaugojimu besirūpinanti Neringos bendruomenė nusprendė prisijungti prie globalios akcijos „Žemės valanda“. Siekiant atkreipti dėmesį į būtinybę tausoti Žemės išteklius, visų gatvių apšvietimas kovo 19-ąją vienai valandai bus išjungtas Nidos ir Juodkrantės gyvenvietėse.

Vystydama kurortinę infrastruktūrą, priimdama svečius, Neringa ypatingą dėmesį skiria tausojančio turizmo populiarinimui. Siekiant išsaugoti trapų Kuršių nerijos kraštovaizdį,  Neringos savivaldybė kartu su Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcija skiria didelį dėmesį šio krašto vertingųjų savybių pažinimui bei saugojimui-  marių pakrantėje įrengti paukščių stebėjimo bokšteliai, organizuojamos pažintinės ekskursijos, edukaciniai užsiėmimai, pusiasalio tvarkymo akcijos, akcentuojama būtinybė po kurortą keliauti ekologiškomis transporto priemonėmis ir pan.

„Baltijos jūros ir Kuršių marių skalaujamam Neringos kurortui ypatingai aktualūs aplinkosauginiai klausimai. Mokomės iš istorijos ir žinome, kokia gali būti pražūtinga žmogaus veikla. Prieš kelis šimtmečius iškirtus Kuršių nerijos miškų masyvus, pusiasalis virto smėlio dykyne ir tik vėlesnių, didžiulių žmogaus pastangų dėka – čia vėl buvo atkurta pusiausvyra. Turime suprasti, kad tvari ateitis kiekvieno mūsų rankose ir ši akcija dar vienas būdas apie tai kalbėti“, - teigia Neringos savivaldybės meras Darius Jasaitis.

Prisijungiant prie akcijos „Žemės valanda“ kovo 19-ąją, šeštadienį, nuo 20. 30 val. vienai valandai bus išjungtas visų  gatvių apšvietimas Nidos ir Juodkrantės gyvenvietėse.

Neringos gyventojai kviečiami palaikyti akciją „Žemės valanda“ ir prie jos prisidėti kiekvienam priimtinu būdu – minėtą dieną ir valandą išjungiant šviesas bei elektros prietaisus savo namuose ar organizuojant bendruomeniškas iniciatyvas.

 

Neringos savivaldybės administracijos informacija 


Renginių kalendorius
Dažniausiai užduodami klausimai
3. Ar reikia mokėti už įvažiavimą į Kuršių nerijos nacionalinį parką?

Alksnynės kontrolės poste reikia mokėti Neringos miesto savivaldybės nustatytą rinkliavą


Draugai
 

 

   
   

 

Banners