Įsigydami LANKYTOJO BILIETĄ prisidėsite prie Kuršių nerijos kraštovaizdžio išsaugojimo!!!
Naujienos / Pavasaris ne tik kalendoriaus lapeliuose
2016-03-25

Rytai dar žiemiškai šalti, bet jau pavasaris ir ne tik kalendoriaus lapeliuose... kopose lyg kačiukais nutūptas šakas kelia pajūriniai karklai ... pamažu iš žiemos sąstingio bunda medžiai ... jau sulą tekina beržai. Tačiau imkite šią medžio dovaną tausojančiai: sulą galima leisti iš medžių, kurie yra ne plonesni nei 20 cm skersmens. Skylė gręžiama ne aukščiau nei 1 metras nuo žemės paviršiaus ir skersmuo neturi viršyti 2 cm, o gylis medienoje – 3 cm. Tarpai tarp išgręžtų skylių turi būti ne mažesni kaip 10 cm. Baigus leisti sulą, skylės turi būti užkemšamos.

Beržų suloje yra apie 0,5-2 proc. sacharidų (gliukozės, fruktozės), vitaminų C, PP, kalcio, geležies druskų, organinių rūgščių ir kitų vertingų mineralinių medžiagų. Šviežia beržų sula reguliuoja medžiagų apykaitą, stiprina ir valo organizmą, skatina audinių regeneraciją. Ja gydo skrandžio negalavimus bei vartoja sergant inkstų akmenlige.

 

Nuotr. KNNP archyvo

 

Informaciją parengė:
Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijos
Gamtos skyriaus spec. R.Ilginė

Dažniausiai užduodami klausimai
4. Ar galima statyti palapines Kuršių nerijos nacionalinio parko teritorijoje?

Statyti palapines visoje Kuršių nerijos nacionalinio parko teritorijoje griežtai draudžiama, išskyrus kempingo teritoriją

Draugai
 

 

   

 

Banners