2020 SKRUZDŽIŲ METAI KURŠIŲ NERIJOS NACIONALINIAME PARKE
Naujienos / Garšva
2016-05-09

 ... guja garšvą iš daržų, keiksnodami jos įkyrią prigimtį, bet juk viduramžiais ji buvo lygiateisis ir labai vertinamas prižiūrimo daržo augalas, vartojama ir maistui ir vaistui. Dar nevėlu eiti žoliauti, bet dera atsiminti, kad patiekalams ruošti tinka tik jauni garšvos lapeliai, augalui pražydus jie šiek tiek apkars. O štai vaistams jaunus, sveikus lapus galima rinkti nuo pavasario iki rudens.

Garšvos lapelius skanu valgyti žalius (salotose) bei virtus ar troškintus. Galima ir pasiruošti atsargas žiemai: susidžiovinti ar paraugti lyg kopūstus.
Garšvos lapuose gausu įvairių biologiškai aktyvių medžiagų (vitaminų B4 ir C, eterinių aliejų, flavonoidų ir kt.). Gėrimai iš džiovintų garšvų lapų skatina tulžies ir šlapimo išsiskyrimą, galima gydyti padidėjusį kraujospūdį. Išoriškai lapų nuoviro kompresais gydomi nudegimai, vabzdžių įgėlimai, sunkiai gyjančios žaizdos.
Paprastosios garšvos geriausiai auga derlinguose kiek drėgnesniuose dirvožemyje lapuočių ir mišriuose miškuose, tačiau gali įsikurti ir atvirose vietose – soduose, dykvietėse, pamiškėse.
 
Garšvų užtepėlė:
Reikalingi produktai:
Jauni garšvos lapeliai: 2 saujos (susmulkinti)
Morka: 1 (didelė, sutarkuota)
Žalumynai (svogūnų laiškai, krapai, petražolės): pundelis
Aliejus: apie 2 valgomus šaukštus (arba pagal poreikį)
Prieskoniai: juodieji pipirai, druska (pagal skonį)
Eiga: garšvų lapai nuplikomi verdančiu vandeniu, sumaišomi su tarkuota morka, pjaustytais žalumynais, paskaninami prieskoniais ir su aliejumi  patroškinami. Šis troškinukas gali būti kaip garnyras prie žuvies, kruopų patiekalų ar valgomas su duonos rieke.
 
Nuotr. E.Razmienės
 
Informaciją parengė:
Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijos 
Gamtos skyriaus vyr. spec. R.Ilginė
 

Renginių kalendorius
Dažniausiai užduodami klausimai
2. Ar keltas į Kuršių neriją yra mokamas?

Taip. Informaciją apie keltų grafikus ir kainas galite rasti AB „Smiltynės perkėla“ tinklapyje


Draugai
 

 

   
   

 

Banners