2020 SKRUZDŽIŲ METAI KURŠIŲ NERIJOS NACIONALINIAME PARKE
Naujienos / Kuršių nerijos nacionalinis parkas džiaugiasi savo savanoriais
2017-01-05

Baigiantis vasarai ir pradėjus galvoti, kaip įprasminti rudeninę veiklą, netikėtai atradau savanorystės galimybę Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijoje, Turizmo ir Informacijos skyriuje. Labai nudžiugau, kad galėsiu prisidėti savo darbu šiame nuostabiame gamtos kampelyje.

     Atvykus mane pasitiko malonus ir draugiškas direkcijos kolektyvas, greitai įsitraukiau į kasdieninę veiklą ir darbus. Jau pirmosiomis dienomis teko atlikti svarbų darbą – sergėti didžiąją Parnidžio kopą nuo nedrausmingų turistų. Akys raibo nuo vaizdų, kuriais galėjau gėrėtis šio darbo metu, buvo malonu bendrauti su turistais gamtosauginėmis temomis. Vėliau direkcijoje dažnai teko pritaikyti savo turimas žinias kuriant įvairią vazdinę medžiagą renginių viešinimui, konsultuoti užeinančius turistus, padėti kolegoms archyvuoti dokumentus, pagelbėti renginių metu, pavyzdžiui, jau tradicine tapusioje rudens Lygiadienio šventėje Juodkrantėje ar projekto pristatymo renginyje Pervalkoje. Man net buvo suteikta galimybė vesti pėsčiųjų žygį į Preilą marių pakrante.

    Džiaugiuosi, kad direkcijoje galėjau puikiai pritaikyti ir savo maketavimo bei kūrybos įgūdžius, teko atlikti įvairių kūrybinių darbų: maketuoti plakatą renginiui, lankstinuką, spausdinti kvietimus, atributiką konferencijos svečiams, kurti pranešimus apie renginius interneto tinklalapiui. Taip pat direkcijoje teko smagiai įsilieti į artėjančių Kalėdinių nuotaikų sūkurį: šventiniais karpiniais puošiau direkcijos langus, pakavau nuostabias natūralaus medžio dovanėles - žvakides direkcijos draugams, kūriau Kalėdinius atvirukus, teko dalyvauti ir Kalėdiniame kolektyvo vakarėlyje, kuris ir vainikavo mano savanorystę.

    Laisvu nuo savanorystės metu taip pat neteko liūdėti: daug laiko praleidau važinėdama dviračiu, vaikščiodama nuostabiais pušynais ir pakrantėmis, stebėdama žvėrelius, lankydamasi vietiniuose renginiuose. Vienas įsimintiniausių renginių buvo turistų diena, kurios metu nemokamai apsilankiau muziejuose, dalyvavau ekskursijoje, plaukiau kurėnu „Kuršis“ ir stebėjau nuostabią Sklandytojų kopą iš marių.

    Labai įdomu buvo susipažinti su Nacionalinio parko direkcijos veiklos principais. Dėkoju nuostabiam kolektyvui, kuris šiltai priėmė, dalinosi savo patirtimi, žiniomis bei patikėjo man atlikti įvairius įdomius darbus. Savanorystės eigoje per 4 mėnesius pritapau ir jaučiausi kaip nuolatinė direkcijos darbuotoja, o ne pašalinis asmuo. Džiaugiuosi, jog turėjau galimybę patirti savanorystės džiaugsmus Kuršių nerijoje net trimis metų laikais ir pasigėrėti vasaros linksmybėmis, rudens grožybėmis ir žiemužės ramuma. Kviečiu Kuršių nerijos nacionalinį parką rinktis ne tik vasaros laikotarpio savanorystės kryptį, bet visų metų, nes čia jus svetingai priims ir visuomet ras jums darbo

 

 

 

 

Informaciją parengė:

Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijos

Turizmo ir informacijos skyrius

Nuotr. L. Steponavičiūtės.

 

 


Renginių kalendorius
Dažniausiai užduodami klausimai
4. Ar galima statyti palapines Kuršių nerijos nacionalinio parko teritorijoje?

Statyti palapines visoje Kuršių nerijos nacionalinio parko teritorijoje griežtai draudžiama, išskyrus kempingo teritoriją

Draugai
 

 

   
   

 

Banners