Įsigydami LANKYTOJO BILIETĄ prisidėsite prie Kuršių nerijos kraštovaizdžio išsaugojimo!!!
Naujienos / Kūriniuose iš naujo atrasta Nuostabioji žemė
2017-09-05

Rugsėjo 9 dieną, 12 val. kviečiame į projekto „Nuostabiosios žemės beieškant. Kultūrinio turizmo maršrutas nuo Nidos dailininkų kolonijos iki Prano Domšaičio“ kūrybinių dirbtuvių „Kiekvienas gali tapti pleneristu“ uždarymą.

Visos vasaros metu, kiekvieną ketvirtadienį, Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcija kartu su LDM Prano Domšaičio galerija, VšĮ Thomo Manno kultūros centru, VšĮ Rytų Prūsijos dailės mylėtojų draugija „Nidden“, visus norinčius tapyti ir atrasti nuostabiąją žemę kvietė į Smiltynę, kur dailininkas Ernestas Žvaigždinas vedė vasaros plenerus. Išskirtiniai, nestandartiniai plenerai buvo prieinami visiems, kurie nori susipažinti, pažaisti su tapybiniais dažais ir drobe. Kūrybinės popietės su teptuku ir dažais daugeliui buvo pirmas kartas pajusti potėpį ir dažų kvapą. Tai nebuvo profesionalų dailininkų pleneras, bet toks ir buvo organizatorių sumanymas. Smiltynėje apsilankė žmonės net iš Izraelio, Vokietijos, Baltarusijos. Plenero dalyvių amžius nuo penkerių iki septyniasdešimt metų. Ir mažus, ir didelius, vienijo vienas tikslas – nutapyti paveikslą savo rankomis.
Plenerų temą „Nuostabiosios žemės beieškant“ visi „pleneristai“ interpretavo skirtingai. Plenero dalyvių vizijos įvairios: aplankė drambliai, skraidė burlaiviai, žydėjo gėlės, siūbavo pušys, bangavo kopos su mūzomis.
Tai buvo nuoširdu, kas ką sumanė, tą ir tapė. Vaikų pasaulis fantastiškas iš prigimties, tai akivaizdu ir neginčijama. Pažintinio žaidybinio plenero dalyvius vienijo noras - kurti.

Tad, šį šeštadienį kviečiami ne tik tie kurie tapė, bet visi norintys pamatyti atrastą Nuostabiąją žemę meno kūriniuose.
Kiekvienas tapęs galės pasiimti savo piešinius ir pasipuošti savo namus.

Kviečiami visi aplankyti Smiltynės parodų namelį, kur antrame aukšte bus paskutinė proga pamatyti ir senųjų fotografijų parodą „Nidden – ilgesio kraštovaizdis“.

Susitikime Smiltynės Lankytojų centre, Smiltynės g. 9, Klaipėda.


Renginių kalendorius
D.U.K
3. Ar reikia mokėti už įvažiavimą į Kuršių nerijos nacionalinį parką?

Alksnynės kontrolės poste reikia mokėti Neringos miesto savivaldybės nustatytą rinkliavą


Draugai
 

 

   
   

 

Banners