2020 SKRUZDŽIŲ METAI KURŠIŲ NERIJOS NACIONALINIAME PARKE
Naujienos / Spaudžiant šaltukui - vaišės paukščiams
2018-02-27

Žiemai nesiruošiant išeiti ir sniegui storai užklojus žemę, sparnuočiams vis sunkiau susirasti maisto. Raginame globoti mažuosius giesmininkus ir padėti jiems sulaukti pavasario, įrengiant lesyklėlę šalia namų ar darbovietėse. O kad lesyklėlės būtų ne tuščios ir lankomos, dalijamės keliais receptais, kuriuos praeitą penktadienį išbandėme su Neringos gimnazijos Juodkrantės skyriaus ugdytiniais ir auklėtojomis.


Sėklų „pyragai“ – tai avižų, sorų kruopų, nelukštentų saulėgrąžų, nesūdytų žemės riešutų mišinys, sumaišytas su taukais. Jie paliekami lesyklėlėse lėkštutėse arba suformuotuose gabaliukuose. Kita vaišių forma – džiovinti kankorėžiai, prikaišyti saulėgrąžų, razinų ir riešutų. Juos pririšame prie lesyklėlės arba pakabiname medžių šakose.

Kokiomis dar savo atsargomis galime dalintis su paukščiais? Lesalas turi būti kuo natūralesnis, nesugedęs: lašiniai, saulėgrąžos, lazdyno riešutai, spygliuočių medžių ir linų sėklos, balta duona, varškė, obuoliai, kukurūzų sėklos, avižiniai dribsniai, kruopos, virti ryžiai, šaltalankio ir šermukšnio uogos, virtos smulkintos bulvės ir kiaušiniai. Netinka sūdytos ar su prieskoniais saulėgrąžos, kaip ir sūdyti ar rūkyti lašiniai, supelijusi duona. Genamas alkio paukštis sulesa ir sūrius lašinius, tačiau jo organizmas prisitaikęs virškinti nesūdytą maistą. Netinka ir juoda ruginė duona, kuri sunkiai virškinama, surūgsta paukščio gurklyje.

Įdėdami įvairaus lesalo, prikviesime skirtingos rūšies paukščių. Didesnė įvairovė tikėtina šalia miškų, parkų, sodų. Prie namų Kuršių nerijoje dažniausiai atskrenda šie paukščiai: naminis žvirblis, karklažvirblis, didžioji zylė, mėlynoji zylė, paprastoji pilkoji zylė, šiaurinė pilkoji zylė, juodasis strazdas, žaliukė, bukutis, pilkoji varna; iš retesnių: liepsnelė, kikilis, svilikas, kėkštas, genys.

Pradėję dalintis savo gėrybėmis su mažaisiais sparnuočiais, tęskime šį svarbų darbą iki kol atšils, atsivers plikos žemės plotai, ir jiems taps lengviau susirasti maisto.

 

Parengė: Gamtos skyrius

 


Renginių kalendorius
Dažniausiai užduodami klausimai
7. Kur Kuršių nerijoje galima pasinaudoti banko paslaugomis?

Šiaulių banko Nidos klientų aptarnavimo skyrius - Naglių g. 18E, Nida.  

 


Draugai
 

 

   
   

 

Banners