2020 SKRUZDŽIŲ METAI KURŠIŲ NERIJOS NACIONALINIAME PARKE
Naujienos / Renginys vietos bendruomenei - Avikirpis
2018-05-16
                    Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcija kartu su partneriais iš Švedijos, Vokietijos bei Lenkijos nuo įgyvendina 2014-2020 metų Europinio teritorinio bendradarbiavimo tikslo programos „INTERREG South Baltic“ projektą „UNESCO pasaulio paveldo vietovių kultūros ir gamtos vertybių vystymas“ (en. Development of UNESCO Natural and Cultural assets, DUNC). Šio projekto tikslas – plėtoti gamtos ir kultūros paveldo vertybes Pietų Baltijos regione bei pristatyti jas kaip darnaus turizmo vietoves.

Vienas pagrindinių projekto uždavinių – suburti vietos bendruomenės narius. Nutarta į neformalią aplinką sukviesti vietos gyventojus ir kartu diskutuoti, ko trūksta Kuršių nerijoje, kad turizmas čia būtų labiau tausojantis ir saugojantis gamtą, kad vietos paslaugos būtų pasiekiamos ne tik vasaros sezono metu, o siūlomi produktai atspindėtų Kuršių neriją kaip pasaulio paveldo vietovę.

Džiaugiamės, kad Avikirpio šventė Kuršių nerijoje sulaukė didžiulio susidomėjimo. Susirinkę bendruomenės nariai turėjo galimybę ne tik pamatyti, kaip yra kerpama avis, paragauti avienos plovo, tačiau kūrybinių dirbtuvių metu ir pasvarstyti apie gyvenvietės sezoniškumą.

Įdomu pastebėti, kad gyventojų nuomonės klausimu, kas rudenį ir pavasarį turistus vilioja į Kuršių neriją, beveik sutapo: pigesnės aptarnavimo, ekologinio įvažiavimo kainos, sumažėjęs poilsiautojų srautas, vyraujanti ramybė, miško gėrybės, žvejyba, ypatingas kraštovaizdis.

Kaip ilgesnio turistinio sezono privalumus dalyviai įvardijo: didesnes pajamas vietos verslininkams, tolygesnę lankytojų apkrovą, paslaugų įvairovės kūrimą. Taip pat išskirti ir pagrindiniai ilgesnio sezono trūkumai: nuovargis, personalo ir jo apgyvendinimo stoka, apkrova gamtai, prarandamas vietos jaukumas.

Dirbtuvėse taip pat buvo siekiama pasvarstyti, kokios paslaugos, produktai, renginiai būtų patrauklūs turistams pavasarį ir rudenį. Išanalizavus keturių grupių nuomones, galima daryti išvadą, kad Kuršių nerijoje labiausiai trūksta sveikatinimo paslaugų, su jomis susijusių renginių, aktyvių pramogų, su tradicijomis susijusių veiklų, pavyzdžiui: varnų gaudymo, tradicinės žvejybos, tradicinio kulinarinio paveldo puoselėjimo.

Išgryninus esamus iššūkius ir spragas, kurias galima būtų tobulinti ateityje, Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcija turi puikią galimybę toliau vystyti išsakytas mintis ir projekto įgyvendinimo bei vietos bendruomenės dėka didinti turizmo sektoriaus kokybę. Tikimės, kad nauja tradicija – AVIKIRPIS – galėtų tapti puikia pradžia naujam tradiciniam renginiui ar produkto atsiradimui.

 
 
 
 
Daugiau akimirkų iš renginio: čia
 Projekto koordinatorius Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijoje – Edita Aliochno, el. paštas: edita.aliochno@nerija.lt 

Renginių kalendorius
Dažniausiai užduodami klausimai
4. Ar galima statyti palapines Kuršių nerijos nacionalinio parko teritorijoje?

Statyti palapines visoje Kuršių nerijos nacionalinio parko teritorijoje griežtai draudžiama, išskyrus kempingo teritoriją

Draugai
 

 

   
   

 

Banners