2020 SKRUZDŽIŲ METAI KURŠIŲ NERIJOS NACIONALINIAME PARKE
Naujienos / Vasaros sezonas Kuršių nerijoje - prasidėjo
2018-05-29

Į kitokį - žalią, skambantį nuo paukščių giesmių ir jūros ošimo - Klaipėdos miestą kviečianti Smiltynė savaitgalį prisipildė dar daugiau garsų. Visą popietę į Kuršių nerijos nacionalinį parką atvykę svečiai galėjo išgirsti ritmingas gitarų, būgnų, klavišinių instrumentų melodijas, perpintas vokalistų pasirodymais. Muzikos šventę čia sukūrė studijos "Grock" mokiniai, vadovaujami Lino Švirino. Studijos vadovas kiekvieną liepos - rugpjūčio mėnesių antradienį kvies ir į kassavaitinę muzikos šventę, kurioje visi norintieji galės pasimokyti mušti ritmą Afrikos būgnais, dalyvauti harmonizuojančios muzikos seansuose "Garsų kalba".

Vasariškai iškylaujančių šventės dalyvių dėmesį prikaustė ir studijų "Jazz Up" bei "Balkono lydekos" šiuolaikinio šokio spektaklis "Žalia žolė tunelio gale", kurį režisavo ir choreografiją kūrė Inga Kuznecova. Vertinti mus supančią gamtą skatinantis šokio spektaklis taip pat kvietė pamąstyti, kokią žalą aplinkai daro nesaikingas plastikinių pakuočių vartojimas, neatsakingas šiukšlių rūšiavimas.

Iš šokių, muzikos garsų persikelti į kitokį kūrybos pasaulį skubėjo susirinkę mažieji dailininkai ir gamtininkai. Vaikai ir jų tėvai įvairiais raštais, spalvomis margino pievoje nutūpusius medinius drugelius, piešė tokią Smiltynę, kokią įsivaizduoja buvusią senovėje ar džiuginančią dabar, tikrino savo žinias apie medžius: skaičiavo jų metus / rieves, bandė atpažinti, kokiam medžiui koks vaisius, lapas priklauso.

Į Smiltynės pievą drugeliai sutūpė neatsitiktinai - čia nuo birželio vidurio įsikurs drugelių vasaros namai, kuriuose apsigyvens pora šimtų drugių iš tolimųjų Pietų Amerikos, Afrikos ir Azijos žemynų džiunglių. Tropinėmis spalvomis plazdančioje buveinėje - ne tik 10 skirtingų rūšių drugių, bet ir Lietuvoje įprastai nesutinkami paukščiai, žuvys, vėžliai. Čia juos bus galima išvysti kasdien.

Nuo liepos į Smiltynę šalia Lankytojų centro kvies ne tik muzikos terapijos ir užsiėmimai, bet ir kiekvieną šeštadienį - dailės plenerai, kuriuos ves profesionalus dailininkas Ernestas Žvaigždinas. Paskutinį liepos savaitgalį, kaip ir kasmet, suskambės bardų muzika bei poezija "Skrydžio į naktį" metu.

Smiltynės lankytojų centre, kuris veikia nuo antradienio iki šeštadienio, rasite informacijos apie lankytinas vietas, susisiekimo paslaugas visame Kuršių nerijos nacionaliniame parke. Čia lankytojų laukiame nuo 9 iki 18 val. O Smiltynės gamta, paplūdimiai, miško takeliai ir dviračių takai svetingai savo svečius jau pasiruošę priimti kasdien!

 

 

 

 

 

Daugiau renginio akimirkų galite peržiūrėti čia.

 

Parengė

Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijos

Turizmo ir informacijos skyrius

 


Renginių kalendorius
Dažniausiai užduodami klausimai
2. Ar keltas į Kuršių neriją yra mokamas?

Taip. Informaciją apie keltų grafikus ir kainas galite rasti AB „Smiltynės perkėla“ tinklapyje


Draugai
 

 

   
   

 

Banners