ŠIUO METU SVETAINĖ TVARKOMA, VISAS TURINYS PERKELIAMAS Į WWW.NERIJA.LRV.LT
Naujienos / Nepilotuojamu orlaiviu tiriamas Lietuvos pajūris
2018-11-13

 Krantų abrazinių procesų intensyvumo vertinimo projekto reikmėms Lietuvos geologijos tarnybos specialistai bendradarbiaudami su Vilniaus universiteto Chemijos ir geomokslų fakultetu, vykdo Lietuvos pajūrio ir Pilkųjų (Mirusiųjų) kopų kartografavimą nepilotuojamu orlaiviu šiemet jau trečią kartą. Šių darbų tikslas – kiekybiškai įvertinti pakrančių, vėjo ir šlaitų procesų įtaką Lietuvos pajūrio reljefui. Nepilotuojamu orlaiviu gaunama itin aukštos raiškos žemės paviršiaus aeronuotrauka bei skaitmeninis reljefo modelis. Tokie duomenys leidžia reljefą įvertinti ne tik vizualiai, bet ir kiekybiškai – automatinėmis duomenų apdorojimo priemonėmis.

Lyginant gautus duomenis su ankstesniais matavimais (pavyzdžiui, 2009 m. atliktais visos Lietuvos teritorijos lazerinio skenavimo duomenimis), galima kiekybiškai įvertinti Lietuvos pakrantėje vykstančius pokyčius – šlaitų atsitraukimą, kopų vystymąsi, žmogaus įtaką pakrantės reljefui, įvertinant medžiagos balanso (tūrio) kaitą.

Nepilotuojamo orlaivio panaudojimas išplečia kartografavimo galimybes. Dirbant tradicinėmis priemonėmis, tokio masto darbai negalėtų būti įgyvendinti dėl pernelyg didelių darbo laiko sąnaudų. Panaudojant šiuolaikines priemones, visa Pilkųjų kopų teritorija (apie 6 km2) buvo kartografuota per vieną savaitę. Nemažai laiko (iki keleto savaičių) trunka gautų duomenų apdorojimas, tačiau jis yra iš esmės automatizuotas.

 

Informacija ir nuotraukos parengtos:

Lietuvos geologijos tarnybos

Inžinerinių geologinių tyrimų poskyrio vedėjas Vidas Mikulėnas ir Žemės gelmių naudojimo priežiūros poskyrio vedėjas Simonas Danielius


Renginių kalendorius
Dažniausiai užduodami klausimai
6. Kur galima užsisakyti ekskursiją po Kuršių nerijos nacionalinį parką?

KNNP Lankytojų centruose galima užsisakyti gido paslaugas


Draugai
 

 

   
   

 

Banners