Įsigydami LANKYTOJO BILIETĄ prisidėsite prie Kuršių nerijos kraštovaizdžio išsaugojimo!!!
Naujienos / Pasibaigus šiltajam 2018 metų sezonui, galima įvertinti LiveLagoons projekto dėka pirmą kartą Kuršių mariose panaudotas žaliąsias technologijas.
2018-12-06
Nors pirminiai rezultatai džiuginantys, reikės dar keleto sezonų (projektas tikėtina bus pratęstas iki 2020-ųjų metų pabaigos) teigiamų pokyčių rezultatams patvirtinti. Prie teigiamų projekto rezultatų reikia paminėti ir tai, jog minėtoje įlankoje nuo įvairių buitinių atliekų buvo išvalytas marių dugnas, sukuriant palankias sąlygas maudyklai atsirasti. Taip pat, kaip jau buvo rašyta anksčiau, instaliacija sukūrė ir netikėtą teigiamą šalutinį efektą – tapo buveine paprastajai dreisenai (Dreissena polymorpha).

2018 metais įvyko du projekto susitikimai. Pirmasis jų vyko š. m. gegužę Nidoje, kur ir buvo pirmą kartą pristatyta minėta instaliacija. Susitikime, kurį organizavo Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcija, dalyvavo projekto partneriai iš Klaipėdos universiteto, Lenkijos mokslų akademijos (IBW PAN) bei Vokietijos krantų sąjungos (EUCC-D). Antrasis projekto susitikimas lapkričio 13-14 dienomis vyko Rostoke (Vokietijoje), kur KNNPd atstovai kartu su minėtais užsienio partneriais vertino pirmojo sezono rezultatus ir kėlė tikslus ateinantiems metams.

Kitų metų pavasarį tinklo konstrukcija su naujais augalais sugrįš antrajam sezonui, o netoli Juodkrantės atsiras ir kita projekto instaliacija – plaukiojanti sala. Nedidelė plūdri platforma taip pat bus apsodinta vietinėmis augalų rūšimis, o pati konstrukcija turės tuos pačius tikslus: sumažinti bangų sukeliamą kranto eroziją ir pagerinti vandens kokybę nedideliame plote Kuršių mariose.

 Foto: KNNP archyvo

 
 
 
 
 
 

Renginių kalendorius
Dažniausiai užduodami klausimai
5. Kur galima įsigyti mėgėjiškos žūklės leidimus?

Mėgėjiškos žūklės leidimus galima įsigyti internetu.


Draugai
 

 

   

 

Banners