2020 SKRUZDŽIŲ METAI KURŠIŲ NERIJOS NACIONALINIAME PARKE
Naujienos / Ką drugiai veikia žiemą?
2019-03-29
Citrinukas (Gonopteryx rhamni) žiemoja drugio stadijoje ir pasirodo vos orui atšilus. Tai ne tik pirmasis pavasarinis drugys,bet ir ilgiausiai gyvenantis drugys Lietuvoje. Šie drugiai, išsiritę liepos pradžioje, skraido iki rudens, tada peržiemoja (įlindę į kokias nors užuovėjas) ir, pabudę pavasarį ,gyvena iki birželio mėn.
Drugio stadijoje žiemoja ir dilgėlinukas (Aglais urticae). Atšilus orams jis skraido iki gegužės mėn.
Peržiemojęs Šeirys (Nymphalis antiopa) dažnai pasirodo kuomet dar būna sniego.
Ugninis auksinukas (Heodes virgaurea) skraido aikštelėse, kur gausiai žydi čiobreliai. Rudeniop šie drugiai sudededa kiaušinėlius, kurie ir peržiemoja, o pavasarį, kai jau gerokai įšyla, išsirita vikšriukai.
Ugniniam auksinukai giminingas juodataškis melsvys (Maculinea arion) žiemą praleidžia skruzdėlyne. Vasarą vikšrai gyvena ant čiobrelių ir jais maitinasi. Paaugę vikšrai išskiria skruzdėms viliojančiai kvepiantį skystį, todėl rudeniop skruzdės juos susineša į skruzdėlyną, kur jie baigia vystytis misdami skruzdžių perais.  
Dirvinis melsvys (Polyommatus icarus) vienas iš dažniausiai Lietuvoje sutinkamų melsvių. Šis drugys žiemoja vikšro stadijoje. Vikšrai aktyvūs tampa balandį ar ankstyvą gegužį. Jie maitinasi grauždami pievų augalus.
Kai kurie drugiai gyvena tolimose šalyse ir į Lietuvą atskrenda tik retkarčiais. Vienas iš jų – oleandrinis sfinksas (Daphnis nerii) . Į Pabaltijį šie drugiai užklysta iš Viduržemio jūros regiono ar Afrikos.
Taigi, atėjus pavasariui ir vis labiau šylant orams, pasidairykite po žiemos miego prabudusių drugių. Tikrai turėtumėt pamatyti plevenančius margaspalvius sparnelius!
 
Foto: Dirvinis melsvys (aut. E. Duderis).

Renginių kalendorius
Dažniausiai užduodami klausimai
7. Kur Kuršių nerijoje galima pasinaudoti banko paslaugomis?

Šiaulių banko Nidos klientų aptarnavimo skyrius - Naglių g. 18E, Nida.  

 


Draugai
 

 

   
   

 

Banners