2020 SKRUZDŽIŲ METAI KURŠIŲ NERIJOS NACIONALINIAME PARKE
Naujienos / Gamtos gidų tinklo projekto pristatymas!
2019-04-18

 Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcija kartu su Klaipėdos universitetu ir partneriais iš Vokietijos bei Lenkijos 2018-01-01 - 2020-12-31 laikotarpiu įgyvendina Interreg South Baltic programos projektą „Darnaus gamtos turizmo vystymas Pietų Baltijos regiono pakrančių zonose sukuriant bendrą vietos gidų mokymo programą“. Šio projekto tikslas -  sukurti gamtos gido kvalifikaciją, parengiant kvalifikacijos aprašymą, mokymų programą, tarptautinį kokybės ir saugumo ženklą. Siekiama, kad dažnai savanoriškos ir menkai apmokamos gamtos gido paslaugos taptų profesionaliu ir patraukliu darbu, atitinkančiu tarptautinius standartus.

Balandžio 12 d. Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcija surengė projekto viešinimo renginį profesionaliems gidams Preiloje. Galime pasidžiaugti, kad pirmasis renginys pristatant šį projektą buvo išties paklausus, susirinko dauguma jau gido profesija užsiimančių žmonių, kurie domėjosi platesnėmis gamtinių ekskursijų vedimo galimybėmis.
 
Renginio metu pristatyta planuojama mokymų programa bei potencialūs lektoriai, Gamtos gidų tarptautinis tinklas, kuriamos programos Vokietijoje bei Lenkijoje ir mokymų programos tarptautinis kokybės standartas. Dalyviams pažadėta, kad mokymų metu tikrai išmoks atpažinti šerno pėdsakus nuo briedžio, tačiau kiekvienas būsimas gamtos gidas turės atrasti savo gamtos kampelį. Tam prireiks ne tik mokymuose įgytų žinių, bet ir paties nuoseklaus darbo, kūrybos bei domėjimosi siekiant tapti sertifikuotu gamtos gidu.
 
Svečias lektorius J. Morkūnas pristatė mažai žinomą, bet gamtos gidams aktualią temą – šikšnosparnius. Kaip juos pažinti, kokia šikšnosparnių išvaizda bei elgesio ypatumai, kur Kuršių nerijoje aptinkamos šikšnosparnių buveinės ir ką derėtų paminėti atvykstantiems turistams. Susirinkusiems J. Morkūno pasakojimai kėlė nemažai įvairių emocijų, kurios ir skatina susidomėjimą gamta!
 
Po pranešimų visi dalyviai pasivaikščiojo gamtos takais Kuršių marių pakrantėje. Po truputi pasirodantys pirmieji augalai, paukščių giesmės, jūrinio erelio skrydis, aptiktų gyvūnų pėdsakai bei veiklos žymės, žmonių draugijos nepageidaujanti ūdra – visa tai dalyviai išvydo vos keletui valandų nužygiavę į pamarį kartu su Biologinės įvairovės skyriaus specialistais R. Ilgine, M. Bružu ir K. Dambrauskiene.
 

 

Tikimės, kad renginys paskatino gidus praplėsti savo gamtines žinias ir susidomėti Gamtos gidų mokymais. Informaciją apie planuojamus mokymus sekite www.nerija.lt arba Facebook paskyroje SB Nature Guide Network!

 

 

 

 


Renginių kalendorius
Dažniausiai užduodami klausimai
4. Ar galima statyti palapines Kuršių nerijos nacionalinio parko teritorijoje?

Statyti palapines visoje Kuršių nerijos nacionalinio parko teritorijoje griežtai draudžiama, išskyrus kempingo teritoriją

Draugai
 

 

   
   

 

Banners