2020 SKRUZDŽIŲ METAI KURŠIŲ NERIJOS NACIONALINIAME PARKE
Naujienos / Kuršių nerijoje vykdomi perėjimų per apsauginį kopagūbrį atnaujinimo darbai
2019-06-06

Šiuo metu vykdomi susidėvėjusių perėjimų per apsauginį kopagūbrį atnaujinimo darbai. Kuršių nerijos nacionalinio parko teritorijoje yra 74 perėjimai, sudaryti iš laiptų, lentinių ir molio žvyro takų. Iš viso šiemet suplanuota atnaujinti infrastruktūras 29 perėjimuose Nidos, Preilos, Pervalkos, Juodkrantės ir Smiltynės paplūdimių zonose.

9 perėjimų atkarpose (Nidos ir Pervalkos paplūdimių zonose) molio-žvyro takų dangos atnaujinamos naudojant korinės dangos technologiją. Prieš diegiant šią technologiją, KNNPD konsultavosi su šios srities specialistais, įvertino Lietuvos ir užsienio saugomose teritorijose taikytą praktiką. Nuotraukose užfiksuotas vaizdas - nėra galutinis, korinė danga bus užpilta įvairių frakcijų skalda ir tik tuomet bus tinkama naudojimui.


Faktai apie taikomą korinės dangos technologiją apsauginiame kopagūbryje:

* korinė danga bus taikoma 9-iuose perėjimuose iš 74, bus keičiamas tik vienas medinis takas, o bendras medinių takų kiekis nesumažės;

* medžiaga pagaminta iš perdirbto itin atsparaus gaminio, atlaikančio didelius temperatūros skirtumus (nuo -50 iki 90 laipsnių) ir 400 T/m2 svorį;

* ši medžiaga nedaro žalos ar įtakos gamtai, yra sertifikuota ir ekologiška;

* korinės dangos diegimas šiandien yra tvariausias sprendimas ilgaamžiškumo ir gamtos saugojimo atžvilgiu. Šiai dangai taikoma 20 m. garantija, o už takų kokybę 5 m. bus atsakingi darbų rangovai.

 

Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcija atsakingai rūpinasi UNESCO pasaulio paveldo vietove bei joje besilankančiais žmonėmis. Apsauginis pajūrio kopagūbris yra vienas iš svarbiausių elementų, kurio priežiūrai ir apsaugai naudojamos tik tvarios priemonės ir technologiškai pažangūs sprendimai.

Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcija darbus vykdo įgyvendindama ES Struktūrinių fondų lėšomis finansuojamą projektą “BALTIJOS JŪROS KRANTO (APSAUGINIO KOPAGŪBRIO) TVIRTINIMAS KURŠIŲ NERIJOJE“ Projekto trukmė 2016-11-30 – 2022-02-28 Projekto tikslas: įgyvendinti krantotvarkos priemones Kuršių nerijoje, siekiant minimizuoti neigiamas klimato kaitos pasekmes ir pristabdyti intensyvų Baltijos jūros Kuršių nerijoje kranto degradavimą. Projekto metu yra atliekami šie darbai: kopagūbrio tvirtinimas šakų klojiniais, lentinių ir molio-žvyro takų tiesimas ir atnaujinimas, laiptų pastatymas ir atnaujinimas, dviračių stovų įrengimas, apsauginio kopagūbrio Kuršių nerijoje būklės monitoringas.


Renginių kalendorius
Dažniausiai užduodami klausimai
9. Kur aš galėčiau išsinuomoti dviratį Kuršių nerijoje ir ar yra čia dviračių trasa / takas ?

Parke yra įrengta 51 km ilgio Pajūrio dviračių trasa, o gyvenvietėse – dviračių takai


Draugai
 

 

   
   

 

Banners