2020 SKRUZDŽIŲ METAI KURŠIŲ NERIJOS NACIONALINIAME PARKE
Naujienos / Nidoje remontuojami poilsio namai „Auksinės kopos“
2019-11-21

Poilsio namai „Auksinės kopos“ Nidoje, suprojektuoti 7-ajame dešimtmetyje (arch. R. Šilinskas). Monumentali, griežtų formų architektūra ilgus dešimtmečius atitiko paskirtį. Tačiau, bėgant metams, atsiradus naujoms technologijoms, statybos medžiagoms, poreikiams, parengtas poilsio namų remonto projektas.

Projektuoti Kuršių nerijoje nėra lengva užduotis: Kuršių nerijos nacionalinio parko teritorija pasižymi tik šiai vietai būdingomis reljefo formomis, medžių rūšimis, smėlėtomis ar žoline danga padengtomis kopomis. Atrasti ryšį tarp gamtos, naudos ir grožio - nemenkas iššūkis architektams. Šios užduoties ėmėsi architektų komanda „DO Architects“.Parengtas poilsio namų projektas pasižymi išskirtine, Kuršių nerijai būdinga architektūra, čia puikiai tarpusavyje dera tik Kuršių nerijai būdinga poilsio pastatų architektūra ir modernios formos.

Remontuojant pastatus, cokoliniame ir pirmame aukštuose numatytos sveikatingumo ir poilsio paskirties patalpos, lauko ir vidaus baseinai, poilsio apartamentai. Viename korpuse – maitinimo patalpos. Projekto sprendiniais užtikrinama galimybė ir žmonėms, turintiems specialiųjų poreikių, savarankiškai patekti į pastatą, laisvai judėti ir naudotis visomis pagrindinėmis ir pagalbinėmis, SPA patalpomis.

Projektas „Auksinės kopos“ 2019 m. buvo pristatytas meno kolekcininkams skirtuose „Sotheby’s“ aukcionų renginiuose Londone.

Projekto „Auksinės kopos“ autoriai:
Projekto vadovė, projekto dalies vadovė Andrė Baldišiūtė,
Įmonės direktorė Sabina Daugelienė,
Projekto koordinatorius, architektas Gediminas Aismontas,
Architektai/-ės: Eglė Gelažauskaitė, Giedrė Darškutė, Džiugas Karalius.

Straipsnį parengė KNNP direkcijos Kraštovaizdžio apsaugos skyriaus vedėja Nijolė Piekienė


Renginių kalendorius
Dažniausiai užduodami klausimai
5. Kur galima įsigyti mėgėjiškos žūklės leidimus?

Mėgėjiškos žūklės leidimus galima įsigyti internetu.


Draugai
 

 

   
   

 

Banners