2020 SKRUZDŽIŲ METAI KURŠIŲ NERIJOS NACIONALINIAME PARKE
Naujienos / Vabzdžių namelis Juodkrantėje
2020-04-17

Juodkrantėje esančiame dendrologiniame take naujakurių laukia naujas vabzdžių namelis. Tokie nameliai tampa puiki gyvenamoji vieta vapsvoms, bitėms, boružėms, įvairiems plėšriems ar medieną mėgstantiems vabalams. Bėgant laikui vieni vabalai atsikraustys į šį namelį, kiti jį paliks dėl besikeičiančios jo aplinkos.
Vabzdžiai yra neatsiejama ekosistemos dalis, tai gali tapti pagalba prieš miško kenkėjus, nes jie apdulkina augalus ir taip padeda jiems daugintis, jie svarbūs mitybos grandinėje kaip maisto šaltinis. Tokie vabzdžių nameliai gali tapti vystymuisi tinkama buveinė, žiemavietė ar slėptuvė. Panašų namelį galite pamėginti pasidaryti ir jūs, nes nameliui pagaminti tinka įvairios gamtinės priemonės: medžių šakos, kankorėžiai, medžių žievės, molis, nendrės, o tam kad namelio turinys laikui bėgant neišbyrėtų ar smalsučiai neiškrapštytų galima apkalti metaliniu tinkleliu.
Naujai įrengtas namelis laukia naujakurių, o mes kviečiame atvykti ir tyrinėti kas jame jau spėjo įsikurti, kokius vabzdžius pastebite, tai puiki edukacinė priemonė - išmokti stebėti ir pažinti mus supančią gamtą.
Norėdami rasti namelį keliaukite takeliu prie garsų gaudyklės, ją praėję neišklyskite iš kelio, eikite tiesiai ir atrasite naujai įsikūrusį vabzdžių namelį!

Renginių kalendorius
Dažniausiai užduodami klausimai
3. Ar reikia mokėti už įvažiavimą į Kuršių nerijos nacionalinį parką?

Alksnynės kontrolės poste reikia mokėti Neringos miesto savivaldybės nustatytą rinkliavą


Draugai
 

 

   
   

 

Banners