2020 SKRUZDŽIŲ METAI KURŠIŲ NERIJOS NACIONALINIAME PARKE
Naujienos / Kuršių nerijoje suliepsnos nendrinės skulptūros
2020-09-18
Visą vasarą lankytojai, stabtelėję Kuršių nerijoje, Gintaro įlankoje galėjo pasigrožėti nendrinėmis skulptūromis. Rugsėjo 22 d., per Rudens lygiadienį, skambant užburiančiai muzikai šios skulptūros atgis ugnies liepsnose. 
Ugnies reginį palydės unikalusis, multiinstrumentalistas Saulius Petreikis su savo TRIO grupe. Atlikėjo koncertas – tai visad kelionė aukštyn mitinio pasaulio medžio šakomis, kurios gidas Saulius Petreikis – nuoširdus, ekspresyvus ir visad nenuspėjamas.
Šių metų nendrinių skulptūrų tema „Žvaigždynai“. „Žvaigždynų“ kompoziciją kūrė keturi skulptoriai - Egons Perševics iš Liepojos (Latvija), Andrius Sirtautas iš Šilutės (Lietuva), Daumantas Kučas ir Aušra Jasiukevičiūtė iš Vilniaus (Lietuva).
 
 
“Kai pagalvoji apie žvaigždynus, mintyse susiburia jų visas spiečius. Norėjosi daryti didelę abstrakčią struktūrą, kurią padegus būtų labai įspūdingas debesis. Tačiau, apgyvendinti jį Gintaro įlankoje - iššūkis nemenkas ir mes bediskutuodami tarpusavyje, nusprendėme eiti kitu keliu. Kūrėme pasakojimą apie berniuko svajonę užaugus tapti jūrininku ir išplaukti tyrinėti tolimųjų jūrų. Šią mintį pasiūlė Liepojos skulptorius Egons'as, primindamas, kad vandens žmonėms, gyvenantiems prie Baltijos jūros ir Kuršių marių žvaigždės reiškė navigaciją, jų dėka laivai rasdavo kelią grįžti į krantą. Taip man kilo mintis padaryti Kelrodę žvaigždę ir dvi šokančias seseris - Aušrinę ir Vakarinę, kurios pasikeisdamos budi, nuo sutemų ligi aušros ir palydi laivus jų kelionėse. Andrius Sirtautas pridėjo dangaus „gyventoją“ Delčią, kurios „dylimas“ primena tirpstančią vasarą ir tolstančią svajonę. O Daumantas Kučas „pakvietė“ Gintaro įlankos „žvaigždes“ paukščius, kad jie, sutūpę ant kuolų sudarytų „žvaigždžių spiečių“ vasarai. Taip sukūrėme kompoziciją apie svajonių laivelį, palydimą Delčios, Kelrodės, Aušrinės ir Vakarinės žvaigždžių į tolimą svajonę. Linkėdami pakelti į dangų akis ir pamačius žvaigždes prisiminti savo svajones” – pasakojo šių metų kompozicijos idėjos autorė Aušra Jasiukevičiūtė.
 
 
Organizatorius: Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcija. Projektą iš dalies finansuoja: Lietuvos kultūros taryba, Neringos savivaldybė.Projekto partneriai ir rėmėjai: Liudviko Rėzos kultūros centras, Nidos kultūros ir informacijos centras „Agila“, Viešbutis „Vila Flora", Viešbutis „Juodasis kalnas", Kelionių organizatorius „Mare Travel".
 
 
Kuršių nerijos nacionalinio parko informacija
Nuotr. aut. A. Jasiukevičiūtė

Renginių kalendorius
Dažniausiai užduodami klausimai
8. Kur galėtume rasti informaciją apie nakvynės paslaugas Neringoje?

Viešbučių, teikiančių nakvynės paslaugas Neringoje, sąrašą galite atsisiųsti


Draugai
 

 

   
   

 

Banners