ŠIUO METU SVETAINĖ TVARKOMA, VISAS TURINYS PERKELIAMAS Į WWW.NERIJA.LRV.LT
PASLAUGOS

Pažintinės ekskursijos po KNNP

 

 

 

     Kuršių nerijos svečiams siūlome puikią pažintinę ekskursiją, kurios metu aplankomi geriausiai Kuršių nerijos vaizdą atspindintys objektai. Ekskursija trunka apie 5-6 val. ir prasideda Smiltynėje. Pirmiausia aplankome apsauginį kopagūbrį ir didžiąją gaisravietę. Pasiekus Juodkrantę, pirmiausia išvystame Gintaro įlanką, apžiūrime senąjį, paslaptimi ir legendomis apipintą „Raganų  kalną“, pamatome čia išlikusią sengirę. Labai nenutolus nuo Juodkrantės, pabuvojame čia įsikūrusių didžiųjų kormoranų ir pilkųjų garnių perimvietėje. Keliaudami Naglių gamtino rezervato pažintiniu taku susipažįstame su į „Natura 2000” teritorijų tinklą įtrauktomis, tik pajūrio ruožui būdingomis, buveinėmis, su unikaliais rūšių kompleksais ir užpustytų kaimų istorija. Galiausiai pasiekiame Parnidžio kopą, kuri yra šalia Nidos. Nuo Parnidžio kopos atsiveria nuostabūs vaizdai, matomos marių bei neaprėpiamos jūros platybės, nuostabaus grožio, vėjo pustomos Grobšto gamtinio rezervato baltosios kopos. 

       Ši pažintinė ekskursija tinka tiek grupėms, tiek šeimoms. Ekskursijos kaina nuo 70,00 €. Daugiau informacijos apie paslaugos kainą galite rasti čia. Dėl išvykų laiko kreipkites el. paštu info@nerija.lt ar telefonu 8671 72891. Ekskursijos trukmę ar lankomus objektus visuomet galima koreguoti pagal jūsų poreikius ir galimybes.

Tai puiki galimybė per vieną dieną pažinti Kuršių neriją! 

 

Pažintiniai, mokomieji žygiai išskirtinėse, jautriose žmogaus poveikiui, teritorijose 

(Grobšto ir Naglių gamtiniuose rezervatuose)

 


 

        Kuršių nerijos nacionalinis parkas kviečia į pažintines ir mokomąsias išvykas, kurių metu turėsite išskirtinę galimybę su nacionalinio parko atstovu, apsilankyti žmogaus poveikiui jautriuose Grobšto ir Naglių gamtiniuose rezervatuose. Jus lydintis nacionalinio parko specialistas supažindins su gamtoje vykstančiais procesais, primins atsakingo žmogaus elgesio svarbą trapioje Kuršių nerijos aplinkoje. Tai mažiausiai žmogaus paliestos vietos Kuršių nerijoje. Atvykus į rezervatą atrodo, kad laikas sustoja ir čia jautiesi lyg svečias, nedrąsiai keliaudamas per pilkąsias kopas link ypač trapaus, vėjo pustomų Didžiųjų kopų masyvo. Gamta turi savo ritmą, kuriuo gyvena, o čia apsilankiusiam žmogui lieka tik stebėti ir mėgautis nuostabiausiais gamtos reiškiniais.

Į šias išvykas renkamos ne mažiau kaip 2 ir ne daugiau kaip 8 asmenų grupės. Paslaugos kaina vienam asmeniui - nuo 26,00 .  Daugiau informacijos apie paslaugos kainą galite rasti čia. Dėl išvykų laiko derinimo ir kitos papildomos informacijos maloniai prašome kreiptis į Nidos Lankytojų centrą adresu: Naglių g. 8, Neringa; el. paštu: info@nerija.lt tel.: 8671 72891.

 

Pamatyk ir pajausk tai, kas čia vertingiausia...

 Specializuotos gamtinės ekskursijos po 

         Kuršių nerijos nacionalinį parką

  Specializuotų gamtinių ekskursijų metu Jūs turite puikią galimybę kartu su nacionalinio parko darbuotoju - specialistu pasivaikščioti nuostabiais Kuršių nerijos nacionalinio parko takais. Šių žygiu metu Jūs susipažinsite su specifinėmis sąlygomis, Kuršių nerijos smėlyje augančiais augalais, čia gyvenančiomis vabzdžių rūšimis, perinčiais ir migruojančiais paukščiais ir gyvenančiais gyvūnais. Galbūt Jums pasiseks ir žygio metu sutiksite didžiausią Kuršių nerijos žinduolį briedį ar smalsaujančią lapę, galbūt išvysite vikriuosius šerniukus ar grakščiąsias stirnas. Sužinosite Kuršių nerijoje vykstančių gamtinių procesų ypatybes, susipažinsite su šiame siaurame pusiasalyje plytinčiomis pilkosiomis, baltosiomis, užuomazginėmis pustomomis ir medžiais apaugusiomis pajūrio kopomis.

Žygio vieta ir laikas parenkamas individualiai Jums atsižvelgiant į  jūsų pageidavimus. Siūlome žygius visoje Kuršių nerijos nacionalinio parko teritorijoje. Daugiau informacijos apie paslaugos kainą galite rasti čia. Dėl išvykos laiko galite kreiptis el.paštu info@nerija.lt ar tel.: 8671 72891.

 

Pajusk, užuosk, išgirsk ir pamatyk tai kas būdinga Kuršių nerijos gamtai!

 

Pasivaikščiojimas pažintiniu taku Naglių gamtiniame rezervate


Keliaudami pažintiniu taku Naglių gamtiniame rezervate išvysite Pilkąsias, dar vadinamas Mirusiomis, kopas, užpustytas buvusių gyvenviečių vietas, savaiminės kilmės miško augmeniją bei po smėliu palaidotus šimtamečių miškų dirvožemius. Užlipus ant vienos aukščiausių Naglių (Agilos) kopos, kurios aukštis siekia 53 m., prieš jus atsivers kvapą gniaužiantis vaizdas. Informaciją apie paslaugos kainą galite rasti čia.

Tegu civilizacijos nesugadinti Kuršių nerijos vaizdai atranda kelią į Jūsų protą ir sielą!

 

Gamtinės edukacijos

1. „Kuršių nerijos detektyvas“ – ieškome puikios detektyvų grupės, kuri padėtų atpažinti tuos, kurie nepastebimai pražingsniuoja miško takeliais, palikdami pėdsakus. Reikia jūsų pagalbos nustatant, koks gudruolis nukrypavo pamario krantu, palikęs nugraužtą medžio dalį.

Pamoka – edukacija miške ir jaunojo gamtininko laboratorijoje.

Veikla: Mokomės pėdsekystės pagrindų: stebime gyvūnų pėdsakus bei nustatome įspaudą palikusio gyvūno rūšį ir judėjimo pobūdį. Atpažystame ir tiriame skirtingų gyvūnų paliktas veiklos žymes miške ir jaunojo gamtininko laboratorijoje.

Pasirengimas: būti pasiruošus tinkamą lauko aprangą. Priemones, reikalingas jaunojo gamtininko laboratorijoje, suteiksime.

 

2. „Miško labirintuose“  -  ar žinote, kad medžiai, kaip ir mes, žmonės, yra įvairaus ūgio ir amžiaus, dėvi įvairius rūbus, o gyvenimui renkasi skirtingas vietas? Miškas – medžių namai, kuriuose laukiamas kiekvienas, mylintis gamtą. Miško labirintuose kartu nepaklysime.

Pamoka - edukacija miške ir jaunojo gamtininko laboratorijoje.

Veikla: Stebime ir tiriame skirtingas medžių rūšis bei nustatome medžių amžių ir aukštį gamtoje. Tiriame kankorėžių ir medžių lapų sandarą ir jų ypatybes jaunojo gamtininko laboratorijoje.

Pasirengimas: būti pasiruošus tinkamą lauko aprangą. Priemones, reikalingas jaunojo gamtininko laboratorijoje, suteiksime.

 

3. „Vandenų pasaulis“ – Kuršių nerijos krantus skalauja Baltijos jūra ir Kuršių marios. Keliaukime kartu prie šių vandens telkinių ir pabūkime tikrais tyrėjais. Tyrimo metu ieškosime jūros ir marių vandens panašumų ir skirtumų. „Nersime“ į jūrą ir marias, sužinoti, kas gyvena jų dugne.

Pamoka - edukacija miške ir jaunojo gamtininko laboratorijoje.

Veikla: Stebime ir tiriame Kuršių marių ir Baltijos jūros ekosistemas. Nustatome moliuskų, dumblių, žuvų, žinduolių ir paukščių rūšis, nagrinėjame jų panašumus ir skirtumus. Mokomės atpažinti tikrąjį gintarą. Susipažinsime su jūros ir marių vandenų savybėmis jaunojo gamtininko laboratorijoje.

Pasirengimas: būti pasiruošus tinkamą lauko aprangą. Priemones, reikalingas jaunojo gamtininko laboratorijoje, suteiksime.

 

4. “Leiskime gamtai “kvėpuoti” – Gamta yra visų mūsų namai, todėl turime ypatingai  ją saugoti,

 globoti ir neteršti.

Pamoka - edukacija miške ir jaunojo gamtininko laboratorijoje.

Veikla: Susipažįstame su paliktų šiukšlių gamtoje keliamomis problemomis, mokomės taisyklingai

 rūšiuoti šiukšles ir visa tai atliekame gamtoje.

Pasirengimas: būti pasiruošus tinkamą lauko aprangą. Priemones, reikalingas jaunojo gamtininko laboratorijoje, suteiksime.

 

5. “Nuspalvink savo vėtrungę”- ar teko, atvykus į pamario regioną, pastebėti ir grožėtis spalvingomis vėtrungėmis? O ar žinote, kada ir kaip jos atsirado, ką jos reiškia? Visa tai ir dar daugiau galėsite sužinoti mūsų edukacijos metu.

Pamoka - edukacija lauke ir lankytojų centre.

Veikla: Susipažįstame su unikaliu pamario regiono simboliu – vėtrunge, sužinome jos atsiradimo istoriją  bei išmokstame atpažinti, kuriam pamario regionui ji priklauso. Kūrybinėse dirbtuvėlėse sukuriame ir nuspalviname savo vėtrungę.

.Pasirengimas: būti pasiruošus tinkamą lauko aprangą. Priemones, reikalingas piešti bei spalvinti vėtrungei, suteiksime.

 

6. „Kuršių nerijos kopos“ – Kuršių nerijos neįsivaizduojame be kopų. Jų būna įvairiausių formų bei rūšių. Tad „pasinerkime“ kartu į paslaptingą kopų pasaulį ir sužinokime, kaip ir kada jos formavosi ir kaip jos kinta laikui bėgant.

Pamoka - edukacija miške ir jaunojo gamtininko laboratorijoje.

Veikla: Aptariame Kuršių nerijos nacionalinio parko lankymo taisykles. Kartu mokydamiesi ir tyrinėdami, atsakome į klausimus: „Kopa, kas tu esi?“ Kopa, kaip tu gimsti?“  Kopa, kokių įdomių formų tu esi?“ Žaidžiame žaidimą „Akmenėlių Jenga“.

Pasirengimas: būti pasiruošus tinkamą lauko aprangą. Priemones, reikalingas jaunojo gamtininko laboratorijoje, suteiksime.

 


Norėdami iš anksto užsakyti edukaciją prašome skabinti arba rašyti el.paštu. Daugiau informacijos apie paslaugų kainas rasite čia .

Norėdami prisijungti prie mūsų planinių edukacijų, prašome sekti Direkcijos informaciją puslapyje:

 www.facebook.com/kursiu.parkas

 

             Edukacijas veda Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijos neformalaus švietimo specialistės:
             Kornelija Dambrauskienė ir  Giedrė Krištopaitytė

            DĖL EDUKACIJŲ PRAŠOME REGISTRUOTIS:

           info@nerija.lt

          arba skambinti tel.: 8671 72891


            


Renginių kalendorius
Dažniausiai užduodami klausimai
4. Ar galima statyti palapines Kuršių nerijos nacionalinio parko teritorijoje?

Statyti palapines visoje Kuršių nerijos nacionalinio parko teritorijoje griežtai draudžiama, išskyrus kempingo teritoriją

Draugai
 

 

   
   

 

Banners